Klima Arızaları
 
Klima arızaları, yaşam alanlarımızda kullandığımız, öne çıkan klimaların zaman zaman ortaya çıktığı ve uygun şekilde müdahale edilmesi gereken durumlardır. Yüksek maliyetle sağladığımız klimaların arızalanması ve kaliteli hizmet çerçevesinde kaliteli hizmet ve kaliteli hizmetin ortadan kaldırılması, ömrünü doğrudan etkileyen bir unsurdur.
 
Klima arızalarının her aşamasında uzman ekibimizle en kaliteli ve doğru hizmeti sunuyoruz.
 
Sorun giderme adımlarını dikkatle gerçekleştirdiğimizde en iyi sonucu elde edeceğiz.
 
Birçok arıza, kullanıcı dostu ve basit ayarlarla düzeltilebilen problemlerdir. Bu nedenle, servise başvurmadan önce bazı müdahaleler ve kontroller yapmamız gerekir.
 
Klima çalışmazsa, önce elektrikli parçalar ve sigortalar kontrol edilir. Elektrikli bileşendeki sorun çözülemezse servisle irtibata geçilecektir.
İkinci aşama elektriktir, ancak klima çalıştırılmazsa kontrol kontrol edilir. Kontrol pili zayıf veya bitmişse değiştirilir.
Klima çalışıyor ancak daha az hava veriyorsa, ön paneldeki filtreler yıkanır ve kurutulur ve monte edilir.
İç ortama su akışı varsa, tahliye hortumu kontrol edilir ve bir tıkanma varsa, çıkarılır.
Klima kışın çalışırken bir süre beklemeye alınırsa, mevsimsel bir durumdur ve bir arıza değildir.
Tüm bu kontrollere bakıldıktan sonra klima hala çalışmıyorsa, servis müdahalesinin zamanı gelmiştir.
 
Bu aşamada önemli bir süreç başlar.
 
HIZLI ULAŞIM; Hizmet olarak, herhangi bir arıza durumunda anında ulaşabileceğiniz bir hizmet sunuyoruz. Uzman müşteri hizmetleri temsilcimiz, kaydınızı ve arıza hakkında kısa bilgi alarak randevunuzu alacak ve personelimize en kısa zamanda rehberlik edecektir.
 
KLİMA ARIZA TESPİTİ; Ekibimiz randevu saatine ulaşır, arıza tespiti ile ilgili ilk testleri yapar ve sonucu rapor eder.
 
KLİMA MÜDAHALE VE ONARIM; Sorun ve arıza, kaliteli malzemeler ve parçalar kullanılarak en pratik şekilde çözülür.
 
KLİMA ORİJİNAL PARÇALARI KULLANMA; Ürüne uygun orijinal parçalar kullanılır. İşlem stok ve bekleme süresi olmadan yapılır.
 
KLİMA TEST VE KONTROL; Onarımdan sonra klima çalıştırılarak test edilir. En yüksek verimlilikle çalışıp çalışmadığı kontrol edilir.
 
Klima Arızası Teknik Yanıt Adımları
 
Her şeyden önce, elektrikli parçalar kontrol edilir, klimaya kadar tesisatta bir sorun varsa, çözülür. Klimaya enerji verilirse, sistem iç parçalarda kontrol edilir ve çözülür.
Kontrol kontrol edilir, arızalıysa, onarım yoluna alınır, arızayı gidermek mümkün değilse, yenisiyle değiştirilir.
Klimanın fan motoru çalışıyor, ancak soğutma / ısıtma çalışmıyorsa, önce termostat kontrol edilir ve bir arıza varsa ortadan kaldırılır. Gerekirse değiştirilir.
Termal kontrol edilir, arıza giderilir.
Klima çıkarsa, ancak termal atarsa, gerekirse gaz kontrolü yapılır ve güçlendirilir. Herhangi bir sızıntı kontrol edilir.
Klima üflenirse, dahili bağlantılar kontrol edilir. Kablo arızası varsa yenilenir. Çıkarılan bir kablo varsa değiştirilir.
Klima yüksek sesle çalışıyorsa; fan ve burç motorları arızalı olabilir. Onarmak mümkünse değiştirilmez.
Bunlar teknik müdahalenin ana aşamalarıdır. Diğer birçok hatanın tespiti ve onarımı, uzman ekibimizle mümkün olan en kısa sürede en kaliteli malzemelerle gerçekleştirilir.
 
Klima Yedek parçaların garanti süreleri de önemlidir. Bir hizmet olarak, değiştirdiğimiz her parçanın başarısızlığını ve hizmetini garanti ediyoruz.
 
İlk müdahalenin arızalanmasına, ortadan kaldırılmasına ve daha sonraki takibine kadar her aşamada en verimli hizmeti sunuyoruz.
 
Önemli bir konu, klima arızalarının periyodik bakımının en aza indirilmesidir. Bu şekilde, ilk aşamada birçok sorun tespit edilecek ve klimaya daha sağlıklı ve daha uzun ömür sağlanacaktır.