Klima Kurulumu
Klima tesisatı, ürünü alırken gösterdiğimiz hassasiyet kadar önem verilmesi gereken bir konudur. Klima ne kadar iyi olursa olsun, kalitesi, performansı, yanlış kurulumu tüm bu özellikleri aşağı çekebilir.
 
Doğru montaj birçok koşul yerine getirilerek yapılır. Ancak bu şekilde tüm özellikleri ile klimamızdan en doğru verimi alabiliriz. Küçük montaj hatası kalıcı arızalara, verimsizliğe ve aşırı enerji tüketimine neden olabilir.
 
Şirket olarak en kaliteli malzeme ve en deneyimli ekibimizle montaj hizmeti vermekteyiz.
 
Klima Montaj Adımları
 
TAKIM KALİTESİ; En önemli konu, yüksek bilgi ve deneyime sahip bir personelin toplanmasıdır. Şirket olarak, 12 yıllık tecrübemiz ve çalışanlarımıza verdiğimiz eğitimlerle en kaliteli montaj hizmetini sunuyoruz.
 
ÜRÜNÜN TANINMASI; Doğru kurulum için ürünü bilmek çok önemlidir. Çalışma sistemi, üretim teknolojisi, özellikleri, hassas noktaları, kullanılacak malzemeler bilinmelidir. Şirket olarak tüm marka ve modeller analiz edilmekte ve çalışanlarımıza düzenli eğitimler verilmektedir.
 
VERİM KONTROLÜ; her klimanın kapasitesi vardır. Bu ölçümler satış aşamasında dikkate alınmasına rağmen, eksik bilgiler nedeniyle bazen çevreye uygun olmayan modeller alınabilir. Bu nedenle, yapılan ölçümlerle model ve kapasitenin monte edilecek yaşam alanı için uygun olmadığı tespit edilmiştir. Uygun değilse, montaj ertelenir ve değiştirilmesi önerilir.
 
KONUM BELİRLEME; monte edilecek yaşam alanının en doğru şekilde belirlenmesi yapılır. Hem verimlilik açısından hem de görsel açıdan en uygun yer olarak seçilmiştir.
 
DOĞRU MALZEMENİN KULLANILMASI; montaj malzemesi klimanın verimliliğini doğrudan etkileyen bir elementtir. İlk olarak, kullanılacak malzeme klima modeline uygun olmalıdır. İkinci konu kaliteli malzemelerin seçilmesidir. Hizmet olarak seçim, en kaliteli malzemeye sahip ürüne göre yapılır.
 
Montaj Adımları
İlk olarak, çevre verimliliği test edilir
Yer seçimi yapılır
İç ünite doğru yere ve doğru yere monte edilmiştir
Dış ünite, iç ünite ile dengeli bir şekilde monte edilir.
Borular ve drenaj hatları döşenir
İç ünite elektrik tesisatı döşenmiştir
Gaz kontrolü gerekli yerlerde yapılır ve güçlendirilir
Son kontroller çalışmadan önce yapılır
Çalıştır ve test et
MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ; Hizmetin en önemli aşaması müşteri memnuniyetidir. Klima tesisatında satın alınan ürün, en verimli şekilde çalışmak için kaliteli malzemelerle monte edilmiştir. Çalışması ve verimliliği test edilir. Bir diğer önemli konu, yaşam alanlarımızdaki tesisin çevre kirliliği yaratmamasıdır. Sarkan kablolar, borunun iyi görünmediği negatif durumlardır. Hizmet olarak, çevrenin estetiğini bozmadan kaliteyi görsel olarak yakalayarak bir araya geliyoruz.
 
MONTAJ HİZMETİ VERDİĞİMİZ MODELLER; Hizmet olarak tüm marka ve modellere montaj hizmeti vermekteyiz. Duvar tipi klima, salon tipi klima, kaset tipi klima, kanallı klima, inverter klima, zemin tipi klima, tavan tipi klima, çok tipli klima modelleri en kaliteli şekilde monte edilir.
 
KURULUMDA YAPILAN HATALAR; Montaj aşamasında yapılan genel hatalar yanlış sigorta kullanımı, kod farkı, yanlış kablo kesiti, uygun olmayan elektrik voltajıdır. Nitelikli ve deneyimli ekibimizle, bu konuları göz önünde bulundurarak teknik anlamda en doğru montaj hizmetini sunuyoruz.
 
Klimanın montajı, ürünün kalitesi, fiyatı ve özellikleri kadar dikkate alınmalıdır. Profesyonel, hızlı ve deneyimli ekibimizle; En yüksek verimi alabileceğimiz montaj malzemesi seçimi ile hizmetinizdeyiz.